Sám a Esmeralda sa vracia na dosky Starého divadla

Po dlhšom čase sa na doskách Starého divadla objavuje inscenácia autorky Martiny Montelius Sám a Esmeralda v réžii Lindy Keprtovej. Po úspešnom jesenom uvedení na festivale Divadelná Nitra, si pred odchodom na divadelný festival Dotyky a spojenia v Martine, budú môcť nitriansky diváci pozrieť túto inscenáciu 18. 6. 2019 o 9.30 vo Veľkej sále Starého divadla Karola Spišáka. Tešíme sa na vašu návštevu!

Na festivale Dotyky a spojenia v Martine nás diváci uvidia v Národnom dome 19. 6. 2019 o 9.30

http://www.dotykyaspojenia.sk/index.php/program-2019/program-pre-deti/864-sam-a-esmeralda

 

Účinkujú: Miroslav Bakura, Oľga Schrameková, Martin Kusenda, Henrieta Kolláriková a. h.
Réžia: Linda Keprtová

Vo veľkom byte býva Sám veľmi často sám. Jeho otec sa viac zaujíma o udržiavanie poriadku v hrncoch a vo vlastnom živote. Sámove sny a predstavy mu spôsobujú starosti. V dome našťastie žije Sámova stará mama, ktorá má skúsenosti z predajne s rybami a má za sebou záhadnú futbalovú kariéru. Tá otvorí Sámovi dvere do nového sveta. Chlapec v ňom stretáva  slávnu cirkusovú umelkyňu Esmeraldu, ktorá ho naučí všetko o tom, ako vojsť do fantastického sveta obrazov a príbehov.

V komornej hre Sám a Esmeralda zobrazuje dramatička Martina Montelius detstvo svojim osobitým, filmovým spôsobom. Komickým a zároveň miestami smutným spôsobom ukazuje, ako sa fantázia môže stať cestou von z kruhu nudných rodičovských príkazov, podmienok a očakávaní a ako sa zážitky dieťaťa môžu stať skvelým materiálom k umeleckej tvorbe.

Pridaj komentár