Dogville

Divadelná adaptácia: Ch. Lollike

Autor: Lars von Trier

Dramaturgia: Veronika Gabčíková
Scéna: Karel Czech
Hudba: Jindřich Čížek a.h.
Kostýmy: Adriana Černá a.h.
Réžia: Šimon Spišák
Obsadenie: Grace: Andrea Ballayová/Katarína Petrusová Vargová, Tom Edison: Radovan Hudec, Thomas Edison: Roman Valkovič, Ben: Rudo Kratochvíl, Chuck: Miloš Kusenda, Vera: Agáta Spišáková, Teta Ginger: Oľga Schrameková, Liz: Andrea Sabová, Olívia: Lucia Korená, Marta: Danica Hudáková, Iason: Andrea Ballayová/Katarína Petrusová Vargová, Šéf: Martin Nahálka a.h. /Milan Vojtela, Jack McKay: Ján Hrmo a.h, Bill: Jakub Jánsky a.h.

Premiéra: 19.6.2014
Počet repríz: 13

Naša inscenácia je divadelnou adaptáciou kultového filmu Larsa von Triera Dogville, ktorý jedným z výrazných medzníkov dejín filmu. Dej hry je krutý, forma inscenácie originálna svojim minimalizmom, sugesciou, stavbou scén a hereckým konaním. Je to alegória postoja ľudstva k morálke, idealizmu, súcitu a milosrdenstvu. Krutá pravda o zle v každom z nás. Moderné memento pred zrodením a eskaláciou pocitu nadradenosti a moci večne sa opakujúcom v histórii ľudstva i konaní každého človeka.

Inscenácia je určená pre divákov od 15 rokov.

Recenzie si môžete prečítať tu: https://www.monitoringdivadiel.sk/recenzie/recenzia/minimalizmom-k-sugestivnemu-zazitku/ a http://kultura.pravda.sk/divadlo/clanok/323651-tenka-hranica-medzi-dobrom-a-zlom/

KedyPre Ako dlho Kde Kategória Cena
Na tento mesiac nie su zadané žiadne ponuky.