Noc divadiel 2019 v Starom divadle.

10. ročník podujatia Noc divadiel sa niesol v Starom divadle v pravom divadelnom duchu. Podujatie sa začalo privítaním návštevníkov a obľúbenou prehliadkou zákulisia divadla „Kuk za kulisy“, počas ktorej archivár divadla, a vyštudovaný historik PhDr. Matej Šiška, PhD. ukázal zákutia divadla, kam sa bežne divák nedostane. V študovni divadla ukázal divákom, čo robia bábky keď nehrajú, predviedol vodenie a spôsob hrania rôznych druhov bábok. Veľkému záujmu sa tešilo fotografovanie s bábkami. Po prehliadke začali divadelné predstavenia.
Divadlo hrali nielen profesionáli, ale aj ochotníci. Prvou cenou súťaže divadelných ochotníkov z krajských zariadení DSS „Nitriansky Oskar“ je možnosť odohrať víťazné divadelné predstavenie na doskách Starého divadla. Tento rok zvíťazilo, a na doskách divadla odohralo svoje predstavenie, Zariadenie sociálnych služieb „SVETLO“ z Olichova, ktorého herci predstavili vlastné originálne spracovanie rozprávky „Cisárove nové šaty“. V rýchlom slede nasledovalo predstavenie hercov Starého divadla „Prízraky“, na konci ktorého hercov vyprevádzal z javiska potlesk vypredanej sály.
Krásne odpoludnie a večer strávený v divadle sme ukončili na divadelnej kávičke v Divadelnej kaviarni. Už dnes sa tešíme, a pozývame vás na 11. ročník Noci divadiel v Starom divadle.

Pridaj komentár