IN MEMORIAM: Ján Čáni, televízny a divadelný režisér

IN MEMORIAM: Ján Čáni, televízny a divadelný režisér (1971 – 2024)
Pietna slávnosť zosnulému sa bude konať vo veľkej sieni Slovenského vojvodinského divadla v Báčskom Petrovci, so začiatkom o 13.00  v sobotu 20.01.2024.
Ústav pre kultúru vojvodinských Slovákov na svojom webe zverejnil oznam o obrovskej strate pre televízny a divadelný svet. Vo veku nedožitých 53 rokov nás nečakane opustil televízny a divadelný režisér Ján Čáni. O jeho úmrtí informuje aj Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí.
Mgr. art. Ján Čáni, ArtD. (11. 2. 1971, Nový Sad – 15. 1. 2024, Báčsky Petrovec) bol diplomovaný divadelný režisér a doktor dramatických umení. Pôsobil v profesionálnom aj v ochotníckom divadle, striedavo na Slovensku a vo Vojvodine. Bol tiež účastníkom profesionálnych divadelných festivalov v Belehrade, Kragujevaci, Kruševaci, Pirote, Dimitrovgrade, Zrenjanine, Kotore, Azerbajdžane …, ako aj prestížnych ochotníckych divadelných festivalov v Martine, Prijepolji, Pančeve, Kule, Starej Pazove, Bečeji.
Bol režisérom množstva rozhlasových a televíznych projektov, no jeho prvoradým záujmom bolo divadlo pre deti. Bol nositeľom Ceny za vynikajúci prínos rozvoju a popularizácii divadla pre deti vo Vojvodine.
Od roku 1999 bol Ján Čáni zamestnancom RUV RTV Vojvodiny, kde pracoval ako režisér. V rokoch 2005 – 2006 bol riaditeľom Slovenského vojvodinského divadla.
Tento významný umelec nás opustil 15. januára 2024 v Báčskom Petrovci. Česť jeho pamiatke!
Zdroj: https://regiony.zoznam.sk/obrovska-strata-zomrel-vyznamny-reziser-a-byvaly-riaditel-divadla-odisiel-prilis-skoro/
Může jít o černobílý obrázek 1 osoba