Druhá premiéra inscenácie LUSKÁČIK

Inscenácia Luskáčik v naštudovaní hercami Starého divadla Karola Spišáka v Nitre pod vedením bulharskej režisérky Biserky Kolevskej bude mať druhú premiéru 20.11. o 17.00 v rámci podujatia Noc divadiel v KD Močenok.

Pre veľký záujem bolo pridané predstavenie Luskáčik 20.11. o 14.00 v Močenku.

Rezervácie vstupeniek telefonicky a emailom po-pia do 14.30
pokladnica SDKS: 037 6522586
pokladnica@sdn.sk 

Svetoznámy príbeh Luskáčik z pera E. T. A. Hoffmanna, ktorý je vo svete často uvádzaný napríklad vo forme baletu, dostáva tentoraz bábkovú podobu. Divadelnú adaptáciu prináša Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre, ktoré v tomto roku oslávilo 70. výročie svojho vzniku. Na spoluprácu s ním bola prizvaná bulharská režisérka Biserka Kolevska, ktorú na tomto príbehu priťahuje najmä krehká hranica medzi realitou a svetom fantázie. Svetom, v ktorom je možné všetko. Napriek dávke strašidelnosti a mystiky, ktorou režisérka po vzore spisovateľa divákov zahŕňa, sa netreba obávať, že by sa ďalší z bojov dobra so zlom neskončil šťastne. Deti aj dospelí tak opäť raz majú príležitosť pocítiť silu rozprávok, v ktorých dobro zaslúžene víťazí. Prácou s bábkami, využitím masiek, veľkolepých kostýmov a celkovým dôrazom na výtvarnú stránku nadväzuje inscenácia na aktuálnu dramaturgiu Starého divadla. Luskáčik je prvou spoluprácou Biserky Kolevskej so Starým divadlom. Prijatím pozvania rozšíri nielen repertoár divadla, ale aj svoje bohaté pôsobenie v zahraničí. Hoci často tvorí v Bulharsku, mnohokrát hosťovala aj v Chorvátsku, v Srbsku, v Bosne a Hercegovine, v Čiernej hore, v Česku, v Maďarsku, či v Turecku. Počas svojho pôsobenia vytvorila viac ako 40 inscenácií, ktoré získali desiatky ocenení na rôznych medzinárodných festivaloch. Zameriava sa najmä na javiskové spracovanie známych titulov a veľkých tém (Čarovná flauta, Dobrodružstvá baróna Münchausena, Čarodejník z krajiny Oz, Palculienka ap.). Pri réžii často využíva prostriedky ako tieňohra, či masky, ktoré spája s choreografiami a dramatickou hudbou, pričom sa snaží o ich harmóniu a vytváranie komplexných diel.

Predstavenie trvá 60 min.

Predstavenie bolo naštudované s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja, Bulharského kultúrneho inštitútu a Mesta Nitra.

Podujatie v režime OTP.