Polievočka pána Plcha
Ján Mikuš
POLIEVOČKA PÁNA PLCHA
Réžia – Ján Mikuš
Scéna, rekvizity – Martin Špirec
Bábky a kostýmy – Mirka Horňáková
Hudba – Dominik Prok
Dramaturgia – Iveta Ditte Jurčová
Premiéra 13.3.2026
Líška Evelína – Danica Hudáková
Laň Afrodité – Soňa Tuchyňová
Medveď Krištof – Simon Fico
Bobor Krištof – Eduard Valašík
Pre deti vo veku 3+
Každú nedeľu pripravuje pán Peter Plch tú najvychýrenejšiu zeleninovú polievku, ktorú nikto v lese za mestom nenazve inak než „minestrónka“. Táto nedeľa je však iná. Peter, vychýrený kuchár, špecialista na život (a podomový psychológ), stratil chuť i radosť z varenia. Skrátka, stratil zmysel života.
Zvieratkám v lese nezostáva nič iné, iba pomôcť milému Petrovi znovu objaviť všetky chute a s nimi spojené emócie, ktoré v sebe ukrýva dobrá nedeľná polievka. Ale kto ju navarí? A z akých ingrediencií sa vlastne skladá?
S Evelínou, Afrodité, Krištofom a Krištofom sa vydáme na poznávaciu cestu a zistíme to. Veď každý vie niečo a nikto nevie všetko! Ale keď sa to spolu nahádže do jedného hrnca, poriadne zmixuje a povarí… hm, tak nám aj do spevu bude.
Polievočka pána Plcha je hravá, farebná klauniáda určená predovšetkým deťom predškolského veku, pre ktoré je obdobie objavovania a pomenúvania emócií mimoriadne dôležité. Deti sa učia, že pocity môžu mať rôzne „chute“ – sladké, kyslé, štipľavé aj slané – ale všetky patria k životu. A že keď ich spolu premiešame, vznikne tá najlepšia polievka na svete.
| Kedy | Pre | Ako dlho | Kde | Kategória | Cena | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Na tento mesiac nie su zadané žiadne ponuky. | ||||||
