Studio L+S – LISTY EMILOVI Staré Divadlo Karola Spišáka v Nitre, Ul. 7. pešieho pluku, 94901 Nitra 8.4.2016 18:00 vstupne – 20eur

Studio L+S – LISTY EMILOVI
Staré Divadlo Karola Spišáka v Nitre, Ul. 7. pešieho pluku, 94901 Nitra
8.4.2016 18:00
vstupne – 20eur

Listy Emilovi začali nenápadne. Ale ako pribúdali ďalšie a ďalšie diely, začínalo byť jasné, že ich autor nielen s úžasným humorom glosuje dianie okolo seba z pozície seniora, ale pod povrchom sa začínala objavovať oveľa hlbšia výpoveď o Emilovi – fenoménovi svojho storočia. Lasicov humor je jedinečný a neopakovateľný, listy Emilovi sú skvelé dialógy s tušeným partnerom, ten  sa bude ukrývať za tentoraz zatvorenými dverami. V starobinci zakladá Emil voiceband, ktorý svojím repertoárom dokumentuje Emilove spomienky od budovateľských piesní až po súčasné šlágre a zároveň predstavuje rozmanitú galériu postavičiek seniorov. Listy Emilovi ako scénické dielo posúvajú Lasicovu výpoveď na javisko, kam vlastne smerovali od začiatku.

Autor:
Milan Lasica
Réžia:
Juraj Nvota
Účinkujú a spievajú:
Milan Lasica, Dominika Kavaschová, Kamil Mikulčík, Lujza Schrameková, Zuzana Šebová, Barbora Švidraňová

O festivale:
Srandašák fest je festival rodinného typu. Hlavnou náplňou je divadlo, hudba a výtvarno. Termín je vždy v apríli a koná sa na rôznych miestach mesta Nitra.