Palculienka

Autor: Hans Christian Andersen

Libreto: Ivan Martinka a Jana Šturdíková,
Dramaturgia: Jana Šturdíková a.h.
Scéna a kostýmy: Eva Farkašová a.h.
Bábky: Martina Fintorová a.h.
Spolupráca na tvorbe bábok: Ivan Martinka a.h.
Hudba: Andrej Kalinka a.h.
Réžia: Ivan Martinka
Obsadenie: Ivan Martinka a.h., Rudo Kratochvíl alebo Marián Andrísek, Lucia Korená, Katarína Petrusová, Andrea Sabová
Premiéra: 7.máj 2009
Počet repríz: 89

Príbeh o Palculienke je o hľadaní priateľstva, tolerancii, empatii, schopnosti pomôcť iným aj keď sú iní ako my (menší, väčší…). Drobné dievčatko, Palculienka, sa vyberie spoznávať svet. Putuje ním a pritom intuitívne hľadá blízku bytosť, s ktorou by si rozumela a mali by sa radi. Chce niekam patriť, na niekoho sa podobať. Zažije radostné i ťažké chvíľky, stretne sa s porozumením i neporozumením. Sama príde na to, že najdôležitejšie je porozumenie a schopnosť pomôcť, keď sú druhí v úzkych, že len potom môže vzniknúť skutočné kamarátstvo.

S predstavením Palculienka naše divadlo reprezentovalo Slovensko na 21. Svetovom kongrese bábkarskej organizácie Unima, ktorý bol od 27. mája do 3. júna v čínskom meste Chengdu. Svetového kongresu sme sa mohli zúčastniť vďaka finančnej podpory MK SR. Ďakujeme!

Inscenácia dostala v roku 2009 na Medzinárodnom festivale bábkových divadiel Torunský zlatý perník v Toruni Grand Prix. Získala tu jednu z dvoch hlavných cien festivalu a cenu za scénografiu pre Evu Farkašovú. Detská porota rozprávke udelila cenu za najlepšie predstavenie pre deti a porota festivalu ju odmenila aj Cenou Jána Wilkowskiego.

Inscenácia je určené deťom od 3 rokov.

Recenziu si môžete prečítať tu: https://www.monitoringdivadiel.sk/recenzie/recenzia/poeticka-miniatura-o-inakosti/

KedyPre Ako dlho Kde Kategória Cena
Na tento mesiac nie su zadané žiadne ponuky.