Deti kapitána Granta

inscenácia na motívy rovnomenného románu Julesa Verna

Réžia: Kamil Žiška
Dramaturgia: Veronika Gabčíková
Scenár: Kamil Žiška a Veronika Gabčíková
Scéna a projekcie: Naďa Salbotová a.h.
Kostýmy a bábky: Barbora Rajčanová a.h.
Hudba: Kamil Žiška
Asistent réžie: Roman Valkovič
Obsadenie: Kapitán Grant: Ján Hrmo
ďalej hrajú: Rudo Kratochvíl, Miloš Kusenda, Katarína Petrusová a Roman Valkovič

Premiéra: 27.4. 2012
Počet repríz: 16

Príbeh o nešťastí, samote ale aj viere, odhodlaní a nezlomnej ľudskej sile.  Kde bolo tam bolo, ako to už býva, stalo sa nešťastie. Loď Britania aj s posádkou a kapitánom Grantom stroskotá.  Dlhé dva roky deti kapitána Granta nevedia nič o osude svojho otca, žijú a zmierujú sa so skutočnosťou, že ho síce fyzicky navždy stratili, no v ich srdciach zostáva jeho krásny obraz.  Lenže kde bolo tam bolo,  stalo sa aj šťastie…Posádka lode Duncan na čele s ušľachtilým lordom Glenervanom a jeho mladou dobrou ženou Helenou uloví žraloka. No žraloka nie obyčajného ale kladivohlavého, v ktorého útrobách sa nachádza fľaša so správou o stroskotaní lode Britania na 37 rovnobežke…A práve táto správa  odštartuje dobrodružný zápas o záchranu stroskotaného kaptitána Granta. Lord Glenervan, jeho žena Helena, major Mac Nabbs, kapitán John Magles, vedec Paganel a Mary a Róbert Grantovci sa vydávajú na dobrodružnú a nebezpečnú púť s jediným cieľom. Sú odhodlaní nájsť a zachrániť kapitána Granta – otca a statočného človeka. Ako táto strastiplná, no nesmierne zmysluplná cesta dopadne?

To sa dozviete z našej výtvarno-hudobno-bábkovo  poetickej divadelnej básne,  v ktorej pred vami odhalíme prapodstatu ľudskej ušľachtilosti a krásy a tým aj nádeje zmysluplnej budúcnosti ľudstva.

Inscenácia je súčasťou sezóny, v ktorej sa dramaturgia Starého divadla Karola Spišáka v Nitre zamerala na „rehabilitáciu tzv. pokleslých literárnych žánrov“ s cieľom nájsť dôvody pre ktoré títo spisovatelia a tieto diela už niekoľko storočí patria do klenotnice literárnych diel a na výslnie čitateľského záujmu. Javiskové spracovania týchto mimoriadne príťažlivých a kvalitných literárnych diel má za úlohu spropagovať  literatúru medzi deťmi a mládežou a vrátiť tak mladým ľuďom do rúk knihu a do sŕdc kultúru a umenie.

Inscenácia je určená pre deti od 8 do 12 rokov .

Recenziu si môžete prečítať tu: https://www.monitoringdivadiel.sk/recenzie/recenzia/nitriansky-jules-verne-slova-slova-slova/

KedyPre Ako dlho Kde Kategória Cena
Na tento mesiac nie su zadané žiadne ponuky.