Zrušené Stvorenie

Vážení návštevníci, dovoľujeme si vás informovať, že zo zdravotných dôvodov rušíme predstavenie STVORENIE 25.2.2022 – bez náhrady.

 

Staré divadlo Karola Spišáka vás pozýva v piatok 25.2. o 17.00 hodine do Kultúrneho domu v Močenku na divadelné predstavenie Stvorenie. Vstupné 6€. Predstavenie bude v režime OP. Tešíme sa na vás. 🙂

Bulharská režisérka a výtvarníčka Magdalena Miteva prináša na slovenskú scénu svoju autorskú inscenáciu, inšpirovanú biblickými aj vedeckým teóriami o počiatku sveta. Za cieľ si nekladie len jednoduché prerozprávanie známych príbehov, ale snaží sa zachytiť ich spoločnú podstatu a varírovať ich. Inscenácia vťahuje divákov do prostredia vznikajúceho života a ponúka im priestor na úvahy o veľkoleposti týchto momentov. Vyhýba sa hľadaniu jedinej pravdy o vzniku sveta a zameriava sa na podčiarknutie krásy ukrytej v prírode navôkol nás. Využíva techniku čierneho divadla, ktorou nadväzuje a odkazuje na podobné úspešné inscenácie z minulosti Starého divadla. Zároveň vďaka jedinečným scénickým možnostiam, farebnosti a dávke tajomstva naplno podnecuje fantáziu detí aj dospelých.