Prdiprášok doktora Proktora

Autor:  Jo Nesbø
Adaptácia: Morten Joachim, Ane Skumsvoll, Ivar Nergaard
Preklad: Eva Lavríková
Scéna, bábky a kostýmy: Von Dubravay
Hudba:  Martin Hasák

Réžia: GEJZA DEZORZ

Obsadenie: Lukáš Púchovský, Michal Kalafut, Martin Slobodová, Roman Valkovič, Ivan Gontko, Radovan Hudec, Miroslav Bakura, Oľga Schrameková, Henrieta Kolláriková

Premiéra:  18. 1. 2019

Inscenácia prerozpráva príbeh húževnatého vynálezcu doktora Proktora a jeho dvoch detských pomocníkov Bulleho a Lisy, ktorí vymyslia využitie pre unikátny prdiprášok. Vďaka jeho účinkom si užijú veľa zábavy a zachránia oslavy najväčšieho nórskeho štátneho sviatku Dňa nezávislosti a ponúknu doktorovi Proktorovi nádej odísť do Paríža za jeho životnou láskou. Prostredníctvom tejto inscenácie chcú tvorcovia ukázať, že človek bez ohľadu na výšku a vek dokáže vďaka svojej inteligencii a vytrvalosti dosiahnuť veľké veci. Hrdinské činy sú totiž často na prvý pohľad neviditeľné a okrem samotných aktérov nikto netuší, koľko úsilia museli na svoj čin vynaložiť.

Gejza Dezorz
Patrí k najprogresívnejším bábkarským slovenským tvorcom. Jeho inscenácie sa vyznačujú špecifickým umeleckým a autorským rukopisom. Spája v nich postupy a výrazové prostriedky klasického bábkového divadla s novými technológiami a inšpiráciou v popkultúre. Naštudovanie Pridiprášku doktora Proktora v jeho réžii preto sľubuje inscenáciu plnú humoru, napätia, kde sila rozumu a neobyčajného priateľstva zvíťazí nad ľudskou závisťou a chamtivosťou.

 

KedyPre Ako dlho Kde Kategória Cena
Na tento mesiac nie su zadané žiadne ponuky.