Panoptikum Frankenstain – Dezorzovo lútkové divadlo,Bratislava, Slovensko

Autori: Gejza Dezorz – Agda B. Pain – Marián Čekovský – Von Dubravay
Réžia: Gejza Dezorz
Dramaturgia: Santanelli
Scénografia a bábky: Von Dubravay
Libreto: Gejza Dezorz
Texty piesní: Agda Bavi Pain
Dialógy: Aladár Hrča, Christo Cap,
Hudba: Marian Čekovský
Korepetície: Alexander Maďar

LÚTKOVÍ ARTISTI: Alexander Maďar, Hera Turban, Kamil Kollárik, Marián Mitaš, Gejza Dezorz

Majiteľ panoptika hrôzy, doktor cirkusových vied Frankenstain je na mizine. Jeho opozerané atrakcie a čísla už nepriťahujú žiadne publikum. A tak je jeho jedinou možnosťou priviesť na svet ďalšiu obludu, ktorou pritiahne do panoptika opäť zvedavé davy. Nový netvor Monster, skutočný prízrak zo zlých snov, je ako stvorený nato, aby splnil jeho pekelné plány a vytvoril dokonalý pár so slepou hypnotizérkou Miss Lilith Monaco…

Milostný príbeh moderného Prométea a slepej krásky, do kosti predchnutý spaľujúcou láskou i mrazivou hrôzou, rozohráva v panoptiku príšer jedinečnú lútkovú tragédiu i večnú božskú komédiu, v ktorej sa snúbi krása s ošklivosťou, nebeská láska s pekelnou nenávisťou a vysoké umenie s poklesnutými popkultúrnymi žánrami, literárnou gotikou aj hlasnou jarmočnou atrakciou.

Panoptikum Frankenstain je v poradí už dvanástou inscenáciou Dezorzovho lútkového divadla, v ktorej sa okrem známych lútkových artistov Mariána Mitaša, Kamila Kollárika a Alexandra Maďara divákom predstaví aj prvá ženská členka dosiaľ výhradne mužského ansámblu, lútková artistka Hera Turban.

Inscenácia vznikla s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

KedyPreAko dlhoKdeKategóriaCena
Na tento mesiac nie su zadané žiadne ponuky.